Yeni İş Fikirleri

 

Yeni İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri özellikle üniversiteden mezun olmuş ve iş bulamamış kişilerin öğrenmek istediği bir konudur. Günümüzde hemen hemen belirli bir olgunluğa erişmiş herkes iş hayatında yer almak, ufak da olsa kendi parasını kazanmak ister. Kazanılanın miktarı ne olursa olsun kişinin kendine ait bir maddi özgürlüğü olması son derece iyi hissettirebilmektedir.

Eğer ki sermayeniz var ise çeşitli dükkanlar açarak para kazanabilirsiniz. Butik, çiçek dükkânı, minik bir kafe, ya da bir fotoğrafçı stüdyosu açabilirsiniz. Fotoğrafçılığınıza güveniyorsanız eğer bir kamera alarak düğün ya da bebek fotoğrafçılığı yaparak da para kazanmanız mümkündür. Küçük bir yatırım ile büyük paralar kazanabilirsiniz

 

 

 

Freelance İşler

Son zamanlarda özellikle gençler arasında yaygın olan freelance işler için talep oldukça yoğun bir şekildedir. Evden sadece bilgisayarınızı kullanarak çeşitli yeteneklerinizden para kazanmanız mümkündür. Freelancerlar için açılmış olan çok çeşitli web siteler mevcuttur. Çoğu dolar üzerinden ödeme yapan bu siteleri tercih ederek aklınıza gelmeyecek işlerden para kazanmanız mümkündür.

Grafik tasarım, müzik, resim, ya da yazı yazma gibi yetenekleriniz var ise bu web sitelerini mutlaka ziyaret ederek size uygun ilanlar bulmanız mümkündür. Çoğu web site yabancı olsa da Türkiye’de açılmış olan freelance siteleri ya da ilanları bulmanız da oldukça kolay olacaktır.

 

 

Çeşitli Tasarımlar Yaparak Satış Yapmak

Özellikle sosyal medyalarda mutlaka tasarım herhangi bir şeyin tasarımının yapılarak satılmış olduğunu görmüşsünüzdür. Tasarım takı, tasarım tişört, duvar süsleri, ev eşyaları, ev yapımı saksı gibi aklına gelebilecek herhangi bir şeyi evde kendi imkanlarınızla özelleştirerek satışlarını yapmanız mümkündür.

Eğer ki böyle şeylere eliniz yatkın ise sizde evinizde kendi imkanlarınızla bir şeyler tasarlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse toplu bir şekilde ucuza tişört alarak kumaş boyaları ile üzerlerine desenler yaparak bunların satışını yapabilirsiniz. Aynı şekilde takı yapabilmek için malzemeler alarak özgün tasarımlar ile satışlarını yapabilirsiniz. Bu tarz tasarım işlere oldukça yoğun ilgi gösteriliyor olduğunda ek bir gelir amaçlı bu tarz işlerle uğraşabilir hatta imkânınız varsa bir dükkan da açabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnstagram Hesabınızla Para Kazanmanın Yolları başlıklı makalemizde facebook para kazanma, instagram para ve internetten para kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
Mezitlide Bulunan Eğitim Kurumuna Fen Bilgisi Öğretmeni Aranıyor

Fen Bilgisi Öğretmeni   Mezitlideki eğitim kurumumuza çok acil fen bilgisi öğretmeni arıyoruz   Öğretme İlanları İLETİŞİM: 0537 890 43...

Kapat