SAVUNMA BAKANLIĞI UZMAN ERBAŞ ALIMI!

 

SAVUNMA BAKANLIĞI UZMAN ERBAŞ ALIMI YAPILIYOR!

Savunma Bakanlığına bağlı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine görevlendirmek   üzere Sözleşmeli uzman erbaş statüsünde alım yapılacaktır. Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli Askeri Personel ihtiyacının karşılanması amacıyla personel alımı yapmaktadır. Başvurular başlamış olup 26 Ekim 2018 tarihinde son bulacaktır.

Askeri Personel alımında öğrenim (lise, önlisans veya lisans mezunu) durumları çeşitlilik arz ettiği üzere ilan kılavuzunda bulabilirsiniz.

Uzman Erbaş için bazı şartlar şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
  • En az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak)
  • Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak ve Birlik Komutanlıklarınca düzenlenecek olan nitelik belgesinde “Uzman Erbaş Olur” kararı bulunmak,
  • Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (25 Eylül 2013 tarihi ve sonrasında terhis olanlar)
  • Müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle (01 Ocak 2018) yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (28 yaşından gün almamış) olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar),
  • Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,
  • Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisağı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,
  • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

Başvuru, fiziki kontrol (boy ve kilo oranlarının TABLO-4’e göre kontrolü), kayıt-kabul, fiziki yeterlilik testi, mülakat, uygulamalı sınav (Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarınca uzman erbaş sınıflarından belirlenen branşlar için) hastane sevk ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

Adaylar Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarından en çok üçer tercih yapabileceklerdir. Sınav sonuçlarına göre değerlendirme bölümünde açıklandığı gibi sıralama yapılacak olup sıralamaya giren ve nitelikleri uygun olan adaylar Kuvvet Komutanlıkları tarafından kontenjanlara yerleştirilecektir. Adaylar, tercih ettikleri sınıf kontenjanlarına giremediklerinde, istekli olmaları ve ihtiyaç bulunması halinde diğer sınıflarda/ Kuvvetlerde adaylık durumları devam edecektir.

Başvuracak adaylar genel ağ (İnternet) üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğinde olup, adaylar bu başvuruya istinaden sınavlara planlanacaktır. Adayların asıl başvuru işlemleri ise “seçim aşaması işlemleri için geldiklerinde” yapılacaktır.

Danışma Adresi : MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA Posta Kodu : 06620

Telefonu : (0312) 562 05 43 (Başvuru koşulları, müracaat, sınav merkezi vb. sorular için)

Fax Numarası : (0312) 319 43 67

Genel Ağ (İnternet) Adresi : https://personeltemin.msb.g

 

Bir önceki yazımız olan sera işinde çalışacak aile aranıyor başlıklı makalemizde bakıcı aile ilanları, mersinde sera elemanı ve mersinde yatılı iş hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
sera işinde çalışacak aile aranıyor

Sera işinde çalışacak karı koca aile arıyoruz Sera işinde çalışacak karı koca aile arıyoruz aylık kişi başı 1750 yatma yeme...

Kapat