EGM 7 BİN BEKÇİ ALIMI YAPACAK!

 

EGM 7 BİN BEKÇİ ALIMI YAPACAK!

SINAV TARİHİ BELLİ OLDU!

Emniyet Genel Müdürlüğü bu yıl 7 bin bekçi alımı yapacak. Alımlar yazılı sınav ile yapılacak. Yazılı sınav tarihi 20 Ekim 2018 Cumartesi saat 10.00 olarak belirlendi. Adaylar sınav giriş belgelerini ise 11 Ekim 2018 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr adresinden ulaşabileceklerdir.

Mahalle ve çarşı bekçiliği yazılı sınavına başvuru işlemlerini yapan ve sağlık kontrollerini başarıyla geçen adaylar yazılı sınava katılmaya hak kazanacaktır.
Sınav belirli il merkezlerinde yapılacaktır. Mahalle ve bekçi alımı sınavının yapılacağı iller ise; İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Çorum, Sivas, Gaziantep, Elazığ, Erzurum ve Batman.

Mahalle ve bekçi alımı sınavının içeriği nasıl olacak?
Yazılı sınav çoktan seçmeli 5 seçenekli testlerden oluşacaktır. A ve B iki farklı soru kitapçığı yer alacaktır. Yazılı sınav; Türkçe (Ortaöğretim düzeyi) 20 soru, Sosyal Bilgiler (İlköğretim düzeyi) 15 soru, Fen Bilgisi (ilköğretim düzeyi) 15 soru, Hayat Bilgisi (İlköğretim düzeyi) 15 soru, Matematik (İlköğretim düzeyi) 15 soru, Genel Kültür (Ortaöğretim düzeyi) 20 sorudan oluşacaktır.
Yazılı sınava girecek adaylar yanlarında gelirken çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kulaklık, kolye, küpe, kablosuz iletişim araçları, bilezik, yüzük, broş, her türlü elektronik ve mekanik cihazlar, kağıt, kitap, defter, not defteri, dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar ile ruhsatlı ya da resmi amaçlı olsa dahi silah sınav binasına kesinlikle alınmayacaktır.
Sınava girecek adaylar yanlarında sadece kurşun kalem, silgi ve kalemtıraş getirebileceklerdir. Ayrıca şeffaf şişe içerisinde su da getirebileceklerdir.
Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve kimlik ile gireceklerdir. Bu belgeleri yanında bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
Sınav soruları ve cevapları 22 Ekim 2018 tarihinde www.pa.edu.tr adresinde erişime açılacaktır. Sınav sonuçları ise 07 Kasım 2018 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr ile www.pa.edu.tr adreslerinden açıklanacaktır.
Yazılı sınav değerlendirmesi 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Sadece doğru cevaplar dikkate alınacak olup yanlış cevaplar doğru sayısını etkilemeyecektir. 50 puan alan adaylar sınavdan başarılı sayılacaklardır. Puan hesaplaması ise Puan = Doğru Sayısı / Soru Sayısı x 100 formülü ile yapılacaktır. Değerlendirme sonucunda hatalı sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışında olacaktır ve geçerli soruların puan değeri yeniden saptanacak ve puanlama yapılacaktır.
Sınava giren adaylar soru ve cevap anahtarlarının itirazlarını www.pau.edu.tr adresinden, cevap anahtarlarının yayınlanmasından sonra en geç 2 iş günü içinde itiraz edebileceklerdir. Sınav sonuçlarının yayınlanmasından sonra ise yine 2 iş gün içinde www.web.gov.tr veya www.pau.edu.tr adreslerinden itiraz edebileceklerdi.

Bir önceki yazımız olan BAYAN PERSONEL ALIMI YAPILACAKTIR! başlıklı makalemizde mersin bayan eleman, Mersin İş ve Mersin İş İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
BAYAN PERSONEL ALIMI YAPILACAKTIR!

BAYAN PERSONEL ALIMI YAPILACAKTIR! Titiz Temizlik Ltd. Şti de 1.800 TL maaş + Ssk + yol + yemek + iş...

Kapat