Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

 

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversiteler arası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

 

1 – Profesör Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde öz geçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini, tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen ALTI takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

 

2 – Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde öz geçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan DÖRT takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

 

3 – Doktor Öğretim Üyesi Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde, öz geçmişini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan DÖRT takım dosya ve noter tasdikli mezuniyet belgesi, doktora veya uzmanlık belgesinin noter tasdikli sureti ile başvurmaları gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına Doçentler başvuramazlar.

MÜRACAAT YERİ VE TARİHİ: Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, diğer adayların ilgili birimlere; şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Müracaatlar ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde mutlaka yapılmalıdır.

 

BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVANI DRC ADET AÇIKLAMA
Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Fizikokimya Prof. Dr. 1 1 Kumarin temelli polimer nanokompozitleri üzerinde çalışmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Fizikokimya Doç. Dr. 1 1 Polimer termal degradasyonu ve monomer reaktiflik üzerine çalışmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Zooloji Doç. Dr. 1 1 Alanında doktora yapmış olmak. Deney hayvanlarında yağ asitleri ve lipofilik vitaminler konusunda çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Ölçme ve Değerlendirme alanında doktora yapmış olmak, Veri madenciliğinde çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Alanında doktora yapmış olmak, kabul ve kararlılık terapisi çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Alanında doktora yapmış olmak, Psikolojik danışman yetiştirme ve bağımlılık konularında çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Muhasebe ve Finansman Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Finans alanında doktora yapmış olmak, yatırımcı duyarlılığı konusunda çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetim ve Organizasyon Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Alanında doktora yapmış olmak, kadının çalışma hayatındaki yeri üzerine çalışmış olmak.
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek Bilimleri Eczane İşletmeciliği Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İşletme alanında doktora yapmış olmak, sağlık sektöründe en az 5 yıl deneyimli olmak.
Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon İşletme Yönetimi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İşletme alanında doktora yapmış olmak, şehir markalaşması konusunda çalışmış olmak.
Besni Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon İşletme Yönetimi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İşletme alanında doktora yapmış olmak, tedarik zincirleri hakkında çalışmış olmak.

 

Bir önceki yazımız olan İşletmemize Acil Bayan Bulaşıkçı Alınacaktır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.