MEB, 2 Bin 858 Sözleşmeli Öğretmen Alımı Başvuruları Başladı

 

MEB, 2 Bin 858 Sözleşmeli Öğretmen Alımı Başvuruları Başladı

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğü tarafından Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik için 2018 Eylül ayı atama başvurusu başladı. Başvurular 26 Eylül 2018 tarihine kadar devam edecektir. Toplam 2 bin 858 kadro bulunmaktadır.

Ücretli öğretmen ataması başvuru şartları!

MEB’e bağlı resmî eğitim kurumlarında 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında görev yapmış olmak gerekmektedir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak gerekmektedir.

Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında (uzman ve usta öğretici dâhil) Sigorta primi ödenmiş çalışma süresi, 13 Haziran 2018 tarihi itibariyle bu görevlerinden dolayı en az 540 gün sigorta primi ödenmiş olması gerekmektedir.

540 günün hesabında yalnızca resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında çalışılan sürelerin toplamı esas alınacak olup bunun dışındaki hiçbir durum dikkate alınmayacaktır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.) gerekmektedir.

Mezun olunan yükseköğretim programı, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olması gerekmektedir.

Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birini başarıyla tamamlamış olması gerekmektedir.

Formasyon!  Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yüksek öğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olması gerekmektedir.

KPSS şartı! 2017 veya 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) itibariyle 50 ve üzerinde puan almış olmak şartı vardır.

Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak gerekmektedir.

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenler bakımından, başvuru tarihinin son günü itibariyle bir yıl bekleme süresini tamamlamış olması gerekmektedir.

Atama yapılacak olan kadrolar ve tüm detaylar için https://www.mymemur.com.tr/d/file/18160145_duyuru_.pdf sayfasından bakabilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan İŞKUR, TYP 80 Bin Personel Alımı Yeni Başvurular Alınıyor! başlıklı makalemizde işkur ve TYP 80 Bin Personel Alımı Yeni Başvurular Alınıyor! işkur iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
İŞKUR, TYP 80 Bin Personel Alımı Yeni Başvurular Alınıyor!

İŞKUR, TYP 80 Bin Personel Alımı Yeni Başvurular Alınıyor! Milli Eğitim Bakanlığı MEB İŞKUR kapsamında 80 bin personel alımı için...

Kapat