İŞKUR, TYP 80 Bin Personel Alımı Yeni Başvurular Alınıyor!

 

İŞKUR, TYP 80 Bin Personel Alımı Yeni Başvurular Alınıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı MEB İŞKUR kapsamında 80 bin personel alımı için ilk başvurular bugün sona ermektedir. 21 Eylül itibarıyla hali hazırda yeni illere başvurular alınmaya başlandı. İŞKUR TYP başvurularının ikinci bölümü için yeni illerin tam listesine ulaşabilirsiniz.

İŞKUR TYP güvenlik görevlisi alımı başvurularının yeni iller için ilanları yayımlandı. 21 Eylül itibarıyla bitecek bazı iller bulunmaktadır. Şu an itibariyle 459 güncel İŞKUR TYP güncel ilanına başvuru yapabilirsiniz. Bu başvurular da 24 Eylül’de sona erecektir.

Ayrıca İŞKUR’a bireysel kayıt kolayca olabilir Toplum Yararına Programlar başlığı altında detaylı arama yaparak ilgili kendi ilinize ait TYP personel alımlarını takip edebilir ve İŞKUR internet sayfası üzerinden şahsen başvuru yapabilirsiniz.

KPSS, Yaş ve Mezuniyet şartları!

İŞKUR’ya yapılacak Toplum Yararına Program TYP istihdamı için KPSS şartı aranmamaktadır. En az ilkokul olmak üzere, lise, önlisans ve lisans mezunlarının tamamı başvuru yapabilirler. Yaş olarak en fazla 40 yaş şartı aranmaktadır. Kırk yaş üstü adaylar bu ilana başvuru yapamayacaklardır.

İŞKUR TYP genel şartlar!

Türkiye İş Kurumu İŞKUR’ DA kayıtlı işsiz olmak gerekmektedir. İŞKUR TYP başvurusu yapacakların 18 yaşını tamamlamış olması  Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olması gibi şartlar gerekmektedir.

Üniversite örgün eğitim öğrencisi olmamak şartı aranmaktadır. Yani eğer örgün bir üniversite okuyorsa bu ilana başvuru yapamazlar fakat Açıköğretim AÖF öğrencilerinin başvuru yapmasında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. İŞKUR Toplum Yararına Programlar TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak gerekmektedir.

İşin içeriğinde; güvenlik, çevre düzenlemesi, bakım onarım ve temizlik vb işler bulunmaktadır.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx bağlantıyı tıklayıp şehir bölümüne hangi şehirde çalışmak istiyorsanız seçip sol üst köşede ara butonunu tıklayıp açılan sayfadan sizlere uygun olan ilanı başvurabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan İşyeri açmak isteyenler için detaylı bilgiler! başlıklı makalemizde İŞYERİ AÇMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER!kendi işinizi yapın hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
İşyeri açmak isteyenler için detaylı bilgiler!

İşyeri açmak isteyenler için detaylı bilgiler! İŞYERİ AÇMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER! Bu makalemiz de sizlere yeni girişimciler için dükkanın nasıl...

Kapat