İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 57 SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONEL ALACAK!

 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 57 SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONEL ALACAK!

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere,

31.12.2008 tarihinde ve 27097 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olup yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 57 Sözleşmeli Bilişim Personeli elemanı alınacaktır.

1- BAŞVURU ŞARTLARI:

 1. a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 2. b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
 3. c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı ödenecek pozisyonlardan biri için başvuruda bulunabilirler.

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az üç (3) yıllık, diğerleri için en az beş (5) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak,

 1. d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
 2. e) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 3. PROJE MİMARI 1 Kişi
 4. KIDEMLİ. NET UYGULAMA GELİŞTİRME UZMANI KATEGORİ A
 5. KIDEMLİ. NET UYGULAMA GELİŞTİRME UZMANI KATEGORİ B 6 Kişi
 6. UYGULAMA GELİŞTİRME UZMANI 9 Kişi
 7. KIDEMLİ JAVA UYGULAMA GELİŞTİRME UZMANI 2 Kişi
 8. UYGULAMA GELİŞTİRME UZMANI – JAVA 5 Kişi
 9. KIDEMLİ WEB YAZILIM UZMANI 1 Kişi
 10. WEB UYGULAMA GELİŞTİRME UZMANI 2 Kişi
 11. MOBİL YAZILIM UZMANI 3 Kişi
 12. İŞ ANALİSTİ UZMANI 1 Kişi
 13. TASARIM-ANALİZ VE EĞİTİM UZMANI 6 Kişi
 14. KIDEMLİ ALTYAPI VE KONFİGURASYON UZMANI 4 Kişi
 15. KIDEMLİ AĞ VE GÜVENLİK UZMANI 2 Kişi
 16. AĞ UZMANI (KATEGORİ A 3 Kişi
 17. AĞ UZMANI (KATEGORİ B 1 Kişi
 18. KIDEMLİ VERİ TABANI YÖNETİCİSİ 1 Kişi
 19. KIDEMLİ SİSTEM UZMANI KATEGORİ A 1 Kişi
 20. KIDEMLİ SİSTEM UZMANI KATEGORİ B 1 Kişi
 21. SİSTEM UZMANI KATEGORİ A 1 kişi
 22. SİSTEM UZMANI KATEGORİ B 1 Kişi
 23. SİSTEM UZMANI KATEGORİ C 1 kişi
 24. SİSTEM UZMANI KATEGORİ D 1 Kişi
 25. KIDEMLİ SİBER GÜVENLİK UZMANI 1 Kişi
 26. SİBER GÜVENLİK UZMANI 2 Kişi

BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHİ:

1- Adaylar; Bakanlığımızın www.içişleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan “2018 yılı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Başvuru Formu’na, 01 – 09 Ekim 2018 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

2- Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağından, adayların www.turkiye.gov.tr hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini vererek temin edebilirler.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan NÜFUS VE VATANDAŞLIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ 15 BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK! başlıklı makalemizde BİLİŞİM PERSONELİ ve NÜFUS VE VATANDAŞLIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ 15 BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK! hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
NÜFUS VE VATANDAŞLIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ 15 BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK!

.   NÜFUS VE VATANDAŞLIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ 15 BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK! T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ SINAV DUYURUSU...

Kapat