2018 THY Personel Alımı Başvuru Şartları ve Nasıl Başvuru Yapılır?

 

2018 THY Personel Alımı Başvuru Şartları ve Nasıl Başvuru Yapılır?

Türk Hava Yolları kabin memuru alım ilanına başvuru yapacak adaylardan istenilen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya Mavi kart sahibi olmasıdır, 01 Ocak 1988 ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında olmak, ileri düzeyde ingilizce bilmek ve orta seviyede ikinci bir yabancı dil bilmek, En az lise mezunu olmak, Adli sicil kaydı ve adli sicil arşivi bulunmamak, Boy ve kilo orantısı 160 cm ile 180 cm boyları arasında olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel bir sağlık sorunu olmamak, THY kabin memuru üniforması giydiğinde görünecek bölgelerde dövme, yanık, yara izi ve piercing, Hint kınası vb. bulunmamak ve daha önce çalıştığı havacılık kuruluşlarından veya THY’den disiplin cezası veya sağlık nedeni ile görevinden ayrılmamış olması gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Türk Hava Yolları( THY ) alımını yapacağı Kabin memuru pozisyonuna başvuru yapacak adayların mutlaka Bayan olmaları gerekmektedir. Bu doğrultuda adaylardan, İletişim Becerisi ve ikna kabiliyeti yüksek olmak, Ekip çalışmasına yatkın olmak, Dinamik ve Güler yüzlü olması gerekmektedir. Ayrıca adaylardan en az lise ve ya dengi mezunu olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ya da Mavi kart sahibi olmak, Ocak 1988 ve Aralık 1997 tarihleri arasında olmak, İyi derecede İngilizce bilmek, Adli sicil kaydı ve Adli sicil arşivi bulunmamak, boyları 160 cm ile 180 cm arasında olmak, Sağlık açısından uçuşlara ve görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması.

BAŞVURU ŞEKLİ VE İZLENECEK YOL;

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet ortamında, THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

İlan kriterlerini sağlayan adaylar online uygulama, test ve mülakat süreçlerine katılacaklardır.

Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup, işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi, evrakının olumlu değerlendirilmesi, sağlık raporunun onaylanması sonrası eğitime yönlendireleceklerdir.

Not;

Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

 

 

Simülatör Eğitim Öğretmeni Adaylarında Aranan Şartlar;

T.C. Vatandaşı olmak,

01.01.1978 tarihinden önce doğmuş olmak,

En az lise mezunu veya dengi bir okul mezunu olmak (Eğitimini yurtdışında tamamlamış Türk Uyruklu adayların denklik belgesi ibraz etmeleri zorunludur),

SHGM’den uçuş kusuru veya disiplinsizlik nedeniyle herhangi bir yazılı ceza almamış olmak,

Adli Sicil ve Arşiv Kaydı bulunmamak,

Askerlik hizmetini tamamlamış olmak,

Teknik Özellikler;

Geçerli SFI/SFE/TRI/TRE sertifikalarından herhangi birine sahibi olmak,

Sağlık Şartları;

Tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya özel hastanelerden alınacak Sağlık Kurul Raporu

Diğer Şartlar;

THY A.O. tarafından yapılacak olan değerlendirme süreçlerinde başarılı olmak.

 

 

Bir önceki yazımız olan Çíçek döner salonuna bayan teçrubeli komi alinacak başlıklı makalemizde mersin bayan garson, mersin bayan komi ve mersinde bayan komi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
Çíçek döner salonuna bayan teçrubeli komi alinacak

Çíçek döner salonuna bayan teçrubeli komi alinacak Çíçek döner salonuna bayan teçrubeli komi alinacak görüşmeler şahsen yapilir İLETİŞİM: 05369314822

Kapat