EGM SÖZLEŞMELİ 3 KAMU PERSONELİ MEMUR ALIMI YAPILACAKTIR!

 

EGM SÖZLEŞMELİ 3 KAMU PERSONELİ MEMUR ALIMI YAPILACAKTIR!

 

Emniyet Genel Müdürlüğüne 2018 – 3. Dönem personel alımı kapsamında sözleşmeli 3 kamu personeli pilot alımı yapılacaktır. Başvurular için gerekli genel ve özel şartlarını sizler için hazırladık. Başvurular 25 Eylül ile 2 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

EGM Personel Alımı Genel Şartları! 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilmiş olan şartları taşımak, Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1’de belirtilen şartları taşımak gerekmektedir. Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuş süreçlerinde görevlendirilmeyi kabul etmek, Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda belirli seviye de  başarılı olmak gerekmektedir.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olması gerekmektedir. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan kişiler  ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek.

EGM sözleşmeli personel alımı özel şartları! Başkanlığı 3 E/K Pilot Lisansına Sahip Olmak, Genel toplam uçuşu olarak minimum 2000 saat sabit kanat uçuşu bulunmak, Pilot olarak minimum 1000 saat çift motor sabit kanat uçuşu bulunmak, Jet Motorlu Uçaklarda intibakı bulunmak gerekmektedir.

Sağlık şartları Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’ nın (ICAO) Annex1’ deki ve JAR FCL-3’ deki ticari pilot şartlarına uygun olmak. (Adaylar SINIF 1-UÇUŞA ELVERİŞLİDİR sağlık kurulu raporunu almak için  ilgili hastanelerden kendi imkânları ile temin edeceklerdir. (Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar sınava gelirken bu belgeyi  yanında getirmesi gerekmektedir.)

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ:

Adaylar;

  1. a) Kimlik belgesi,
  2. b) Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf bulundurmak,
  3. c) Eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma/mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra adaylara iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler asla kabul edilmeyecektir.)
  4. d) Pilotluk Lisansı belgesi çıktısı,
  5. e) www.egm.gov.tr adresinden link olarak sunulan “Sözleşmeli Pilot Nitelikleri” başlıklı form, (2 nüsha olarak doldurulacak olan formun bir nüshası başvuru yapılan birime teslim edilecek ve diğer nüshası adayda kalacaktır. Sözlü ve/veya uygulamalı sınava katılmaya hak kazanan adaylar gelirken yanında getirecektir.)
  6. f) Temel pilotaj sertifikaları (PPL, CPL, IR, Öğretmenlik, Bakım), Tip intibak belgeleri ve mevcutsa son sağlık raporu örneği ile Tek motor çift motor uçuş saatleri, varsa 1 inci pilotluk belgeleri, her bir tipte uçuş toplamları ve son uçuş tarihlerini gösterir kurum imzalı şahsi uçuş kayıt çizelgeleri ve havacılıkla ilgili kişisel tüm belgeler (sertifika, kurs belgesi vs. evrakların başvuru yerlerinde gösterilmesi yeterli olup, sözlü ve/veya uygulama sınava gelirken aday yanında getirecektir. Ayrıca kazanan adaylardan bu belgelerin asılları veya aslı gibidir onayları istenecektir.) ile birlikte bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat şahsen başvurulanı yapacaklarladır.

Bir önceki yazımız olan Su tesisat ustası alınacak başlıklı makalemizde mersin inşaat elemanı, mersin su tesisat ustası ve mersinde iş bulma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
Su tesisat ustası alınacak

Su tesisat ustası alınacak Su tesisat ustası alınacak yer mezitli Emir yapı İLETİŞİM: 0507310 9292  

Kapat