Online Para Kazanmaya başlayın

 

Online Para Kazanmaya başlayın

Evet, sevgili talebeler! Parasızlık, sizin için de büyük bir mesele mi? Ailenizin binbir güçlüğe direnerek size gönderdiği paralarla kıt kanı geçinememekten usandınız mı? Peki o zaman ekstra para kazanmak için neden bir şeyler yapmıyorsunuz? Hasılat sağlamak için uygun yolları aramıyorsunuz? Neticede; içerisinde bulunduğunuz gidişatı lehinize kullanmak için günümüzde bir hayli değişik yol var. İşte Paratic sitenizden hem okuyup hem çalışmak zorunda olan talebelere bir nebzede olsa umut vermesi için derlediğimiz  bilgiler.

Eskiden öğrenciler para kazanmak için sadece yarı zamanlı klişe işlerde çalışmak zorundayken, günümüzde böyle bir zorunluluk yok. Çünkü internet üzerinden yapılacak, kazanç sağlanacak işler var. Bilgisayarın başından kalkmadan hatta ve hatta elinizden hiç düşürmediğiniz telefonlarınız aracılığıyla para kazanmanız mümkün.

Aşağıda göreceğiniz yöntemlerden bir ya da birkaç tanesiyle uğraşarak, kısa süre içinde maddi durumunuzu düzeltebilirsiniz. Öğrencilik yıllarınızı çok daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Neticede; yüksek enerjinizi, kıvrak zekanızı, zamanınızı, çevrenizi, kısacası öğrencilik döneminizin avantajlarını yararınıza kullanarak, kıt kanaat okumaya çalışma derdinizi sona erdirebilirsiniz. Hatta belki de kenara para bile atabilirsiniz.

Sanal asistanlık

Online olarak yapabileceğiniz işlerden bir tanesi bu! Sanal asistanlık ya da sanal yönetici asistanlığı! Bu işi yapmak için özel bir eğitim almanıza gerek olmadığını söyleyerek işin detaylarına geçeyim. Adına bakarak tahmin edebileceğiniz gibi normal bir ofis sekreterinin yerine getirmesi gereken görevleri, online olarak yapmaktır. Yani sanal asistanlar; e-mail yazma-cevaplama, randevuları takip etme, elektronik dosyalama, metin hazırlama gibi işleri internet üzerinden halletmekten sorumlu olan kişilerdir. Eğer bu iş size cazip geldiyse, aşağıdaki yazıdan sanal asistanlık hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çeviri Yapmak

Günümüze pek çok talebe tarafından seçim edilen bu iş görüşü online olarak da yapılabilmektedir. Şayet siz de iyi derecede yabancı dil öğreniyorsanız; tercüme yaparak para kazanabilirsiniz. Kitap, yazı, film, dizi ve eşi alanlarda becerinizi konuşturabilirsiniz. Böylece tercüme yaparak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Fotoğraf çekmek

İnternet üzerinden yapabileceğiniz işlerden bir ötekiyi de bu! Başka Bir Deyişle çektiğiniz resimlerden para kazanabilirsiniz. Veya hemen şimdi kendinizi dışarı atarak resim çekmeye başlayabilirsiniz. Hem hobi hem de para kazanma usulü olarak kullanabileceğiniz bu işe ilk adımınızı atabilirsiniz. Peki, resimlerinizle online olarak nasıl para kazanacaksınız? Çok kolay! çektiğiniz resimleri stok resim sitelerine koyacak ve birilerinin editörler, grafikerler, firmalar… resimlerinizi seçim etmesini bekleyeceksiniz. Ama natürel bu işte de dikkat faktörüz gereken bazı mevzular var. Mesela; emin bir alana yoğunlaşmak gibi! Ya da daha çok gereksinim dinlenen alanlarda resim sürüklemek gibi! Kavrayacağınız; bu işten online para kazanmak için işin püf noktalarını öğrenmeniz gerekiyor. İşte alttaki yazı da size bu mevzuda yol gösterecektir.

Online Alım-Satım Yapmak

Online alım-satım diye hemen öyle gözünüz korkmasın. Çünkü bu işin mantığını anladığınızda internetten para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu siz de göreceksiniz. Elinizden hiç düşürmediğiniz telefonlarınızla piyasadaki gelişmeleri takip edecek ve paranızı avantajlı gördüğünüz pozisyonlara yatıracaksınız. Sonrasında birikimlerinizi katbekat arttıracaksınız. Tabii, öncelikle bu işin eğitimini alacaksınız. Deneme hesaplarıyla işlem yapacak, internetten yatırım yapmanın size ne kadar uygun olduğuna karar vereceksiniz. Demo hesaplarla yapacağınız işlemlerden sonra online alım-satım hakkında “gerçekten de kazançlı ve kolay bir işmiş” derseniz, değil öğrencilik yıllarınızda; hayatınız boyunca bu alandan para kazanacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim

İnternetten Satış Yapma

Ekstra para kazanmak için internetten satış yapma işini de düşünmelisiniz. Neticede; daha önceki usuller yerine internetten alışveriş yapan insanların rakamı her geçen gün azıcık daha çoğalıyor, öyle değil mi? İşte siz de bu gidişatı lehinize kullanarak online satış işini düşünebilirsiniz. Natürel, öncelikle bunun için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine karar vermelisiniz.
Misalin; kullanmadığınız eşyalarınızı mı satacaksınız yoksa uygun maliyete aldığınız mahsullerden kar etmeyi mi düşüneceksiniz? Beğenilen markaların indirimlerini ve kampanyalarını takip ederek mahsulleri ucuza alıp yüksek maliyete satanlardan biri mi olacaksınız? Yoksa aynı stratejiyi elektronik eşya alıp satarak para kazanmak için mi kullanacaksınız? Veya el marifetinizi kullanarak planladığınız mahsullerden takılar, aksesuarlar, dekorasyon mahsulleri, el işi ve örgüler…

Oyun Oynamak

 

Yoksa siz de reyin salonlarından çıkmayanlardan ya da yemek yemeği dahi unutarak bilgisayar başından kalkmayanlardan mısınız? O zaman bu bağımlılığınızı lehinize kullanma zamanını geldiğini öğrenmelisiniz. Başka Bir Deyişle size reyin oynayarak para kazanabileceğinizi söylüyorum. Neticede; oyunlara kendini kaptıran ve takılıp kaldığı leveli geçmek için kararsız dahi etmeden para tüketmeye hazır olan bir sürü insan var. Ya da lüzumu olan bir silah için size beğene beğene ödeme yapacak olan bir sürü reyin bağımlısı var! Kısacası; reyin oynayarak para kazanmak için kullanılabilecek değişik değişik yollar bulunuyor. Bunları bilerek her gün saatlerinizi ayırdığınız hobinizden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İşten ayrılana 3 tazminat başlıklı makalemizde işten ayrılırsam tazminat alabilirmiyim, işten ayrılma ve isten neden çıkartılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Robert Rath dedi ki:

  Resim çekme işi tam bana göre nasıl nereye başvuracağım..

  1. Admin dedi ki:

   internetten biraz araştırark yapabilirsiniz

  2. Admin dedi ki:

   araştırma yapın netten

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
Kıdem Tazminatı Hangi Koşullarda Alınır

Kıdem Tazminatı Hangi Koşullarda Alınır Kıdem Tazminatı, emin bir müddet çalıştıktan sonra en az 1 sene işine son verilen ya...

Kapat