işe almadan önce oyun oynatıyor

 

işe almadan önce oyun oynatıyorlar.

Assessment Systems, İngiliz Arctic Shores ile reelleştirdiği iş birliğiyle Türkiye’de ilk defa işe alım süreçlerinde “Reyin Bazlı Değerlendirme” yarıyılını başlatıyor. “Reyin Bazlı Değerlendirme”, ananesel değerlendirme taşıtlarına mukayeseyle daha kısa zamanda ve daha fazla bilgi toplayarak, hem adaylar hem de firmalar için daha faydalı işe alım süreci sağlıyor.
Son yarıyıllarda dünyada İK alanında radikal sayılabilecek farklılıklar yaşanıyor. Bu farklılıkların başında da “Reyin Bazlı Değerlendirme” geliyor. İngiltere’nin insan kaynakları alanındaki ölçme değerlendirme bilgisi ile reyin teknolojisini birleştiren lider şirketlerinden Arctic Shores’in geliştirdiği ve Türkiye’de ilk defa Assessment Systems tarafından uygulanacak olan “Reyin Bazlı Değerlendirme”, İK alanında tertemiz bir yarıyılı başlatıyor

OYUNLAŞTIRMA TRENDİ

.Bu değerlendirme vasıtayı, uygulanma biçimi ile bir hayli basitliği de birliktesi getiriyor. İşe alım süreçlerinde adaylara oynatılan reyin ile psikometrik değerlendirmeler, hipotez analitiği ve suni zihin teknolojisi bir araya getirilerek genel bir değerlendirme ortaya çıkartılıyor. Ve bu sayede işe alınacak adayların maharetleri, dayanıklılığı, tehlike alma potansiyeli, baskı altında performans ve dayanıklılığı, dikkat seviyesi ve özgüveni gibi bir hayli özelliği ölçülüyor.

NE İŞE YARIYOR

Ananesel değerlendirme taşıtlarına mukayeseyle dijital, reyin bazlı değerlendirme vasıtaları daha kısa zamanda ve daha fazla bilgi toplayarak, hem aday hem de işletme için daha iyi bir işe alım süreci sağlıyor. Uzun işe alım süreçleri adaylar açısından demotive edici ve yorucu olarak idrak edilirken oyunlaştırma ile bu süreç daha cümbüşlü hale geldiği gibi basitleşiyor da. Bu vasıtayı kullanan adayların 87%’si, değerlendirmeleri daha fazla neşe alarak ve %80’i daha az stres yaşadığını belirtiyor. Yeniden adayların %83’ü ise, değerlendirme yapan müesseseyle alakalı daha pozitif bir algıya sahip olduklarını söylüyor.
Assessment Systems’a göre reyin bazlı değerlendirme taşıtlarının müessese tarafında avantajları ise şu biçimde sıralanıyor:
– Firmalar uzun işe alım süreçlerinden %60 oranında zaman tasarrufu sağlıyor.

– Normal değerlendirmelere göre %85 daha doğru varsayım eforu yapılıyor.
– Oyunlaştırma sayesinde değerlendirme stresini yenen adaylardan %85 daha fazla pozitif geri bildirim alınıyor.

STAJYER VE YENİ MEZUNLAR İÇİN.

Reyin bazlı değerlendirme, uslu telefon ya da tabletler üzerinden uygulanabiliyor. Bu taşıtların en ehemmiyetli özelliği, özgeçmiş, tecrübe, imtiyaz ya da kıdem yerine, beceri potansiyeline odaklanıyor olması. Uygulama, stajyer işe alımlarında, yeni mezun işe alımlarında ya da aday havuzunun geniş olması vaziyetinde kullanılıyor ve adayların öğrenişsel beceri, karakter, beceri ve duygusal akıl olmak üzere 4 değişik unsuru rahatça ölçülebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Bekçilik Sınavında Mülakat Soruları başlıklı makalemizde bekçi, bekçi sınavındaki sorular ve bekçilik sınavı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
İşte 10 Yıl Sonrasının En Popüler Meslekleri

Geleceğin Para Kazandıracak İlginç İşleri Gözde Meslekler En İyi Para Kazandıran İşler İlginç İşler Geleceğin Meslekleri Ne İş Yapabilirim Gelecek...

Kapat