Taşeron Çalışlar Ne Zaman Kadrolu Olacak Tarih Verildi

  • SGK
  • 18 Kasım 2017
  • 1.705 kez görüntülendi

 

Taşerona bağlı çalışanlar için kadro tarihi Açıkladı

Taşerona Ne Zaman Kadro Verilecek Taşeron Çalışanlar Kadrolu Olacak Mı? Taşeron Yasası Meclise Gidiyor – Merhabalar daha önce Taşeron Çalışanlara Müjde adı altında bir haber paylaşımı yapmıştık daha yapılan açıklamadan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını sayın Jülide Sarıeroğlu tasarının bakanlar kuruluna gideceği tarihi açıkladı, haberin devamı ise ;

Son günlerin en çok konuşulan konularından olan taşerona kadro verilmesinden sonra, taşeron işçiler  heyecanla araştırmaya ve internete girerek sık sık “taşerona kadro verilecek mi?” diye araştıran taşeron işçileri, taşeron konusundaki son gelişmeleri yakından takip ediyor. Buna göre taşerona kadro verilecek mi? Taşerona kadroda son durum ne?

Taşerona Kadro Verilecek mi?

Taşeron işçi konumunda çalışanlar, özellikle son 1 yıldır en çok merak ettikleri konularından olan taşerona kadro konusunda yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor. Taşerona kadro verilmesi ile ilgili konuşan Bakan’ların ve sendika başkanlarının açıklamalarını takip eden taşeron işçileri, “taşerona kadro verilecek mi?” diye araştırıyor. Peki taşerona kadroda son durum ne?

Çalışma Bakanı Taşeron İçin Tarih Verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, geride bıraktığımız haftada taşerona kadro konusunda iki açıklama yapmış ve bizde taşerona müjde diye paylaşmıştık. Son olarak bir açıklama daha yapan Bakan Sarıeroğlu, “Düzenleneme 10 gün içerisinde Meclis’e getirilecektir.” ifadelerini kullandı. Bakan Sarıeroğlu, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada da bu sene bitmeden taşeronda çalışan vatandaşların kamuda istihdamlarıyla ilgili çalışmayı tamamlayıp gereğini yapacaklarını söylemişti.

Bakan Jülide Sarıeroğlu, Maliye Bakanlığı ile taşeron işçilerle ilgili gerekli çalışmaları yaptıklarını belirterek, “Sayın Başbakanımıza ve ilgili mekanizmalara arz edeceğiz, ondan sonra kamuoyuyla paylaşacağız, bir de paydaşlarımızla görüşeceğiz.” dedi.

AA’nın haberine göre; Sarıeroğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 2018 yılı bütçesine ilişkin görüşmelerde, milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı.

Taşeron işçilerle ilgili düzenlemenin yıl sonuna kadar tamamlanacağını yineleyen Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“Tabii bu zor bir konu. Geçmiş dönemde çalışma yapılmış ve disipline edilmeye çalışılmış bir alan. Sendikalara üye olma hakkı getirilmiş, toplu sözleşme hakkı getirilmiş, kıdem tazminatı güvence altına alınmış. Diğer taraftan ihalelerin üç senelik olarak yapılmasıyla ilgili düzenlemeler gerçekleştirilmiş ama şu anda bir süreç var. Maliye Bakanlığımızla birlikte gerekli sunumlarımızı, çalışmalarımızı yaptık. Sayın Başbakanımıza ve ilgili mekanizmalara arz edeceğiz, ondan sonra kamuoyuyla paylaşacağız, bir de paydaşlarımızla görüşeceğiz.”

Sarıeroğlu, taşeron sürecinin yıl sonuna kadar tamamlanacağını ve gündemlerinde taşeron süreci olduğunu vurgulayarak, şu görüşlere yer verdi:

“Taşerondaki kardeşlerimizin taleplerini, ihtiyaçlarını çok iyi biliyorum. Göreve geldiğimizde hemen çalışmaya başladık. Konuyu farklı mecralara çekmeye çalışan kesimler var ama Sayın Başbakanımız grup toplantısında gerekli açıklamayı yaptı. İnşallah bu sene bitmeden taşeronda çalışan vatandaşlarımızı kamuda istihdamlarıyla ilgili çalışmayı tamamlayıp gereğini yapacağız.”

 

Bir önceki yazımız olan HASTA OLDUĞUM İÇİN İŞTEN ÇIKARILDIM başlıklı makalemizde ameliyat olduğum için işten çıkarıldım, hastalıktan kaynaklı işten çıkarılma ve işçi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
Adli Tıp Kurumu Personel Alımı

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 15 Laborant, Otopsi Teknikeri ve Şoför Alacak Adli Tıp İçin Başvuru Yeri ve Şekli Başvuru Tarihi Başvuruların Değerlendirilmesi Sözlü...

Kapat