KPSS Ataması Bekleyenler İçin Müjde ; 2038 Memur Alınacak !..

 

KPSS 2017/2 Atamaları

Kpss 2017 Atamaları Yeni Memur Atamaları 2017 Memur Atamaları KPSS haberleri Atama Bekleyenler Memur Atama Sonuçları KPSS Haberleri 2017 – Kpss ataması bekleyenler için müjde uzun zamandır atama bekleyenler bugün yayınlanan duyuru ile sevindiler yapılması beklenen atamalar büyük bir çoğunluğu orta öğretim ve ön lisans düzeyinde olacak en az atama ise lisans bölümünden haberin tamamını ise;

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarının yerleştirme yapılmasını istedikleri B Grubu kadro ve pozisyonlar ile bunlara ait nitelikler Devlet Personel Başkanlığınca Nitelik Kod Kılavuzu ve mer’i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.

Bu kapsamda, KPSS 2017/2 merkezi yerleştirmelerinde ilan edilecek kadro ve pozisyonlara yerleştirme yapmak için adayların tercihleri ÖSYM Başkanlığınca 14 – 23 Kasım 2017 tarihlerinde alınacaktır.
KPSS 2017/2 merkezi yerleştirmelerinde, 90 kamu kurum ve kuruluşunca toplam 2.038 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunulmuştur.

Yerleştirme yapılması talep edilen toplam kadro ve pozisyonların 208 adedi orta öğretim, 918 adedi ön lisans ve 912 adedi ise lisans düzeyindedir.

Bu kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarına göre dağılımı şu şekildedir:

• 190 sayılı KHK’ya tabi kurumlar (Üniversiteler hariç) 718 adet,

Üniversiteler 164 adet,• Kamu İktisadi Teşebbüsleri 1.140 adet,

• Diğer (Kişisel Verileri Koruma Kurumu ve Darülaceze Başkanlığı) 16 adet. Talep edilen toplam kadroların hizmet sınıflarına göre dağılımı şu şekildedir:

• Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 426 adet,

• Teknik Hizmetler Sınıfı 297 adet,

• Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı 127 adet,

• Avukatlık Hizmetleri Sınıfı 41 adet,

• Yardımcı Hizmetler Sınıfı 7 adet.KİT pozisyonlarının öğrenim durumlarına göre dağılımı şu şekildedir:

• Orta öğretim 134 adet,

• Ön lisans 504 adet,

• Lisans 502 adet.2017/2 Yerleştirmeleri kapsamında atama yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin detaylı bilgiler (KPSS Tercih Bilgi Sistemi) www.turkiye.gov.tr internet adresinde 10 Kasım 2017 Cuma  günü itibariyle yer alacaktır.”

Bir önceki yazımız olan MERSİN İÇİN KAÇ TANE BEKÇİ ALIMI YAPILACAK başlıklı makalemizde bekçi alımı, bekçi olmak için nasıl başvuru yaparım ve bekçilik başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
MERSİN İÇİN KAÇ TANE BEKÇİ ALIMI YAPILACAK

Mersin İçin Bekçi Alımı Bekçiliğe Nasıl Başvurulur Bekçi Olma Şartları Bekçi Alımı Mersin Bekçilik Başvuruları Ne Zaman  Mersin Geneli Alınacak...

Kapat