AZ MALİYET İLE İŞ YERİ AÇMA

 

Çiğ Köfte Bayiliği

Merhaba arkadaşlar çiğ köfte bayiliği açma ve bayilik alma süreçleri hakkında fikir vermek adına bu yazımı yazmış bulunmaktayım. Yazacağım yazının içeriğinde çiğ köfte satışı üzerine yeni bir iş yeri açıldığında yapılabilecek maliyet hesabı , çiğ köftenin bayilere geliş fiyatı bunun yanındaki lavaş, acı sos, nar ekşisi, şalgam, ayran ve su’yun geliş fiyatlarını ele alacağız ayrıca  bayilik almak isteyenler için konsept mağaza açmanın maliyetlerini kısaca hesaplayacağız .

Öncelikle İş Yeri Seçimi

İş yeri seçimi işin en zor kısmı desek yeridir iş yerini seçerken oradaki adım sayısı bizim için en önemli faktör olması lazım ama bir gerçek var ki adım sayısı yüksek diye çok yüksek kira ödememek gerekir yani adım sayısı yüksek kira ödemesi az olan bir yeri seçmemiz bizler için önemi bir faktör olmalıdır. İyi bir yer seçimi yapıldıktan sonra iş yeri dekorlarını istediğiniz gibi yapabilirsiniz ama adım sayısı yüksek güzel bir yer tutan birisi için bayilik alması çok önemlidir , neden önemli diye sorarsanız hemen hemen hepimiz ya çiğ köfte yapanlarla sohbet etmişizdir yada kendimiz yapmışızdır , çiğ köfte yapan herkes ayrı bir yapılış şeklini savunur kimisi su ile der kimisi buz ile kimisi soğan ile kimisi ise domates suyu ile der geçeriz bun yapılış modelinden hangisini yaparsanız yapın her yaptığınız bir biri ile aynı olmaz illa bir şeyi eksik veya fazla olabilir müşteri hep aynı lezzeti arar. Çiğ köfte üzerine söylenen bir sözü belki duymuşsunuzdur ama yinede duymayanlar için söylemekte fayda vardır evde yapılan çiğ köfte için “CENAZE BEKLER AMA ÇİĞ KÖFTE BEKLEMEZ” aslında bu sözün açıklaması çiğ köfte bekledikçe içene konulan et bakteri oluşturduğundan bekletmemek gerekir ama fabrikasyon sistemi ile yapılan çiğ köfte’de ise işi makineler yaptığından dolayı hep aynı kıvam yakalanır doğru ambalaj sayesinde bekleme süresi biraz daha uzun gider.

Konsept Mağaza Açma Maliyeti

Konsept mağaza açma konusunda bir çok bayilik veren firma içeriğine baktım hatta bazı markaların özellikle tadını kontrol etme şansı buldum burada dikkat edilmesi gereken en ucuzunu bulmaktan ziyade tedarik sorunu yaşamamanız ve müşterinin hoşuna giden tadı yakalamak. Gelelim ufak bir yer açma maliyetine bakalım bu maliyet paket olarak sunulmuştur içeriği ise aşağıda yer almaktadır

1-SOĞUTUCULU DOLAP

2- ÇALIŞMA TEZGAHI

3-3/1 TABELA

4-SERTİFİKALAR

5-1500 LAVAŞ

6-15 ACI SOS

7-MASA 3 ADET

8-SANDALYE 9 ADET

9-ÇEKMECELİ DOLAP 2 ADET

10-FOLYO

11-TEPSİ

12-AYSBERG SAKLAMA KABI

13-TERAZİ

14-FİYAT LİSTESİ

15-1 LİTRE NAR 12 ADET

16-10 GR  STİCK NAR

17-AFİŞLER

18-DÜRÜM POŞETİ  5 KG

19-ISLAK MENDİL 750 ADET

20- BASKILI AMBALAJ KAĞIDI

21-BASKILI POŞET

22- 50’ŞER ADET  KÜÇÜK,ORTA,BÜYÜK BOY KUTU

23-1 TAKIM KIYAFET

24-SÖZLEŞME

150 KG BEDELSİZ ÇİĞKÖFTESİ İLE BİRLİKTE
Bayi Fiyat : 7500₺ + KDV 

1 KG Çiğ Köfte’de Kaç Dürüm Çıkar

1 kg çiğ köfteyi bayiler 9 (dokuz) türk lirasına almaktadırlar, ve 1 dürüme yaklaşık 80 gram konulmaktadır yani ortalama 1 kg çiğ köfteden 12 adet dürüm çıkmaktadır.

İş Yerine Alınan Malzemeler ve Fiyatları

Çiğ köfte alış fiyatı 1 kg 9 (dokuz) türk lirası , müşteriye satış fiyatı ise dürüm olarak ortalama 3,5 türk lirası , duble dürüm ise 5 (beş) türk lirası , yarım kg ise 15 (on beş) türk lirası ve 1 kg ise 28 (yirmi sekiz) türk lirası .

Lavaş, paket içerisinde gelir ve bir pakette 50 adet bulunmaktadır alış fiyatı ise 9 (dokuz) türk lirasıdir.

Acı sos, 5 (beş) türk lirası

Nar ekşisi, 1 litre 3,5 türk liraso

Su, 1 kutu içerisinde 24 adet bulunmakta ve kutusu 5 (beş) türk lirası

Ayran, 1 kutu içerisinde 20 adet bulunmakta ve 6,5 türk lirası

Şalgam, 1 kutu içerisinde 40 adet bulunmakta ve 15 türk lirası

Dürüm içerisine konulması amacıyla günlük pazardan Marol , nane , limon , domates ve turşu almak gerekir oda yöreye göre fiyat değişikliği sunmaktadır.

KOSGEB Desteği Var mıdır?

Belki aklınıza gelmemiştir ama ben yinede söyleyeyim KOSGEB desteği vardır. KOSGEB desteğini nasıl alırım derseniz ilgili yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Konu ile ilgili üretim , maliyet , temin etme ve satış konusunda aklınıza takılan bir konu var ise yorumlar kısmında bana yazmanız yeterlidir, umarım ilgili yazımızın size bir faydası olur.

Düşüncelerinizi Bizlerle Paylaşın

Umarız burada sizlerle paylaştığım veriler iş bulmanız konusunda sizlere yardımcı olur, ayrıca unutmayın ki işe başvuru bu adımın en önemli unsurudur ki bu konuda da sizlere “KOSGEB HİBE KREDİSİ İÇİN İŞ FİKİRLERİ” başlıklı makalemizde son derece işinize yarayacak ipuçlarını da beğeni ve bilgilerinize sunduğumuzu hatırlatarak konu hakkında yorumlarınızı da hemen alt tarafta ki yorum bölümümüzden bizlere ulaştırmanızı temenni ediyoruz…

Bir önceki yazımız olan Bedava İşçi İle Para Kazanmak başlıklı makalemizde Bedava İşçi İle Para Kazanmak, iş fikirleri ve kaliforniya solucanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Tekin dedi ki:

    Çok güzel anlatmışsınız. Elinize ağzınıza sağlık. Yardımcı olduğunuz için de teşekkür ederim.devamını dilerim

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
KOSGEB HİBE KREDİSİ İÇİN İŞ FİKİRLERİ

Kosgeb Destekli İş Fikirleri Merhaba arkadaşlar KOSGEB desteğini alarak kurabileceğimiz iş fikirleri adlı yeni bir yazı yazma fırsatı buldum ,...

Kapat