KOSGEB HİBE KREDİSİ İÇİN İŞ FİKİRLERİ

  • İŞKUR
  • 24 Ekim 2017
  • 2.278 kez görüntülendi

 

Kosgeb Destekli İş Fikirleri

Merhaba arkadaşlar KOSGEB desteğini alarak kurabileceğimiz iş fikirleri adlı yeni bir yazı yazma fırsatı buldum , daha önceki kosgeb destekleri hakkında yazı dizimiz bulunmaktadır okumanızı tavsiye ederim.
Ticaret yapmak ve para kazanmak için eskisi kadar çok düşünmek zorunda değiliz , Unutmayın çağımız internet  çağı ve interneti kullanarak yeni iş fikirler bulmak sadece bir kaç saatimizi almaktadır.

Özellikle devlet desteği olan kosgeb hibe kredilerinisi bayanlar için yeni işyeri açmayı basit bir hale getirdi. KOSGEB bayanların iş fikirlerine çok önem vermektedir hemen hemen alınan kredilerin büyük bir kısmı bayanlara verildiğini görmekteyiz. Kulağımıza küpe edeceğimiz işlemise ; benim bir  fikrim var KOSGEB müdürlüğü tarafından beğenildi diyelim sonraki adım hadi para çekmeye diye düşünürseniz direk para çekmeye gidemiyorsunuz öncelikle kendi bütçeniz ile yer tutuluyor, işyerine uygun malzemeler alındıktan sonra faturalarını ibraz etmeniz gerekmektedir.

KOSGEB Hibe Kredisi Almak İçin İş Fikirleri

Aslında kosgeb üretim olan iş fikirlerine daha kolay hibe kredisi vermektedir ama güzel iş fikirlerini kulak arkası yapmıyor , sizin sunumunuz güzel bir şekilde anlatıla bilirse sorunsuz bir şekilde ödemenizi alabilirsiniz aşağıdaki örneklerimizde ise daha önce hibe kredisi alınan sektörleri yazmış bulunmaktayım. Bu örnekleri isterseniz beraber analizini yapabiliriz.

Tekstil Atölyesi ; Yeni açılacak satış mağazası veya çorap imalatı , ayakkabı imalatı , iç çamaşırı imalatı veya t shirt tasarımı yada  imalatını yapabilirsiniz.

Doğal Kozmetik Ürünleri ; Kozmetik ürünlerinde doğal ve kimyasal olmayan ürünler üretmek mümkün. Bu yüzden bu sektörde Kosgeb desteği alan kişiler var. Sıvı sabundan tutunda çeşitli el kremlerine kadar bir çok ürünü üretebilirsiniz.

Mum imalatı ; Mum imalatı ve satışı hakkında destek almak mümkün. Daha çok hediyelik mum üretiminin pazarı iyi kazandırıyor.

Ev yemekleri satışı ; Özellikle bayanların tercih ettiği bu iş fikri Kosgeb’in bayanlara sağladığı destekler sayesinde rahatlıkla kurulabiliyor. Her gün evde hiç bir karşılığını almadığınız yemekleri satarak ev ekonomisine katkıda bulunmak mümkün. Zamanla bu işi büyütüp çeşitli fabrikaların yemek işini almanız kolay olabilir.

Hediyelik Ürünler imalatı ; Kadınların boş vakitlerini değerlendirme adına küçük hediyelik eşyaları yapıp daha sonra çiçek , anahtarlık, bez bebek , düğün ve kınarlar için sepet hazırlayarak başlayabilirsiniz.

Paketleme işleri: Paketleme işleri genellikle firmalara fason olarak yapılıyor. Bu yüzden paketleme sektöründe iş kurmak için destek alabilirsiniz ve işinizi büyütmek için gerekli olan makine desteklerinden de faydalanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse cafelere reklamlı toz şeker veya ıslak mendil paketleyebilirsiniz.

Ve bunun gibi birçok iş dalı geliştirmek mümkün yapmanız gereken hayal gücünüzü kullanmak özellikle de başarılı olan kişilerden ilham almak,ilham alayım derken geliştirin aynısını yapmamak lazım.

 

Düşüncelerinizi Bizlerle Paylaşın

Umarız burada sizlerle paylaştığım veriler iş bulmanız konusunda sizlere yardımcı olur, ayrıca unutmayın ki işe başvuru bu adımın en önemli unsurudur ki bu konuda da sizlere “Bedava İşçi İle Para Kazanmak” başlıklı makalemizde son derece işinize yarayacak ipuçlarını da beğeni ve bilgilerinize sunduğumuzu hatırlatarak konu hakkında yorumlarınızı da hemen alt tarafta ki yorum bölümümüzden bizlere ulaştırmanızı temenni ediyoruz…

Bir önceki yazımız olan İşKur başlıklı makalemizde iş arama, iş bul ve iş bulma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Emire gül dedi ki:

    Mer Merhaba İŞKUR Ben de destek almak istiyorum yaş sınırı var mı bilemiyorum ve bu işi Silifke Taşucu’nda yapmak istiyorum Bana yardımcı olur musunuz

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
Bedava İşçi İle Para Kazanmak

 Bedava İşçi İle Para Kazanmak Merhabalar tekrardan yeni bir konu üzerine sizlere yazma fırsatını buldum. Hemen hemen bir çoğumuz hayallerimizde...

Kapat