Bedava İşçi İle Para Kazanmak

 

 Bedava İşçi İle Para Kazanmak

Merhabalar tekrardan yeni bir konu üzerine sizlere
yazma fırsatını buldum. Hemen hemen bir çoğumuz hayallerimizde
kısa yoldan nasıl para kazanırım tarzı iş fikirleri kurmuştur , bilmemiz gereken
bu fikirleri hızlı bir şekilde uygulayan kişiler aslında
kısa yoldan para kazanlar olarak görünür. Peki iş fikirleri deyince
sizlerin düşünceleri sadece market acip işletmek mi yada telefoncu bunlar ilk fikir üretildiğinde
kazançlı olarak görüldü ama şimdi bakıldığında sadece geçim sağlatabilen işler olarak görülüyor
işte bundan kaynaklı ilginç bir iş fikrini ele almak istedim.

Kaliforniya Solucanı

Deyim yerindeyse karın tokluğuna 24 saat çalışacak personel desek hiç abartmamış oluruz, bu solucan türü diğer solucanlara göre daha dayanıklıdır. Güneş ışınları direk kendilerine geldiğinde ölürler , kış aylarında 0 derecenin altına düşmemek gerekir yazın ise 40 dereceyi geçmemesi gerekmektedir,Kırmızı kaliforniya solucanları özellikle temmuz, ağustos , eylül ve ekim ayları içerisinde ılık ve nemli olan gecelerde hava derecesinin 20-25 derece sıcaklıkta çiftleşir. Solucanlar uygun şartlarda bir yılda ortalama 16-20 katına kadar çoğalabilirler.(BÖYLELİKLE DEVAMLI DAHA ÇOK KAZANMA FIRSATI VERİR) çiftleşmeden 3 hafta sonra minik solucanlar oluşmaya başlar. Yumurtadan yeni çıkmış olan solucanlar ortalama 2 ay içerisinde cinsel olgunluğa ulaşır ve yavru yapmaya başlar. Ortam sıcaklığı 20-25 derecede sağlandığı sürece üremeye devam ederler. Kaliforniya solucanları ortalama 4-5 yıl yaşarlar.

Beslenme

Kısaca yemek artıkları dememiz uygundur ama solucanlarında uzak durması gereken ve yemesi gerekenleri yazmakta fayda görmekteyim. Tuzlu ve asitli yiyecekleri vermekten kaçınmalıyız , Domates ya da patatesi uzak tutmakta fayda görürüz, Et ve süt ürünlerinide vermememiz gerekir. Peki neler verebiliriz diye sorarsak Kabak ,Mısır koçanı yaprakları, Kavun kabukları, Muz kabukları,Çay posası,Yumurta kabukları,Kahve telvesi , Yarı yanmış hayvan gübresi olarak saymak mümkündür.Ayrıca bunlarla uğraşmayıp yazır mama satan firmalarda bulunmaktadır ama gelirde ona göre düşer.

Oturduğumuz Yerden Nasıl Para Kazanmaya Başlayacağız

Bu iş için ilk önce kapalı bir depoya ihtiyacımız bulunmaktadır zemini beton olması gerekir. Yerden yüksek üretim yapacak havuzlar oluşturursanız daha az yorulursunuz ama yok ise yerde bile yapmanız mümkün. Diyelim ki 100.000 solucan ile işe başladınız günde ortalama 30 kg gübre üretmiş olursunuz bunun karşılığında ise 1800 kg mama vermeniz gerekir. En önemlisi 3 ay sonra bu 100.000 solucan size 200.000 solucan olarak gelişir ve düzenli olarak 3 ayda bir ikiye katlayacağından yıl sonunca 1.600.000 solucanınız olmuş olur ve bu daha çok mama gideri ile birlikte daha çok gübre kazancı olarak elinize geçer Ortalama 1 kg solucan gürbesinin satış fiyatı 3 tl’dir. hesabı artık siz yapın.

KOSGEB Desteği Var mıdır?

Belki aklınıza gelmemiştir ama ben yinede söyleyeyim KOSGEB desteği vardır. KOSGEB desteğini nasıl alırım derseniz ilgili yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Konu ile ilgili üretim , maliyet , temin etme ve satış konusunda aklınıza takılan bir konu var ise yorumlar kısmında bana yazmanız yeterlidir, umarım ilgili yazımızın size bir faydası olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Yunus kiraz dedi ki:

  Yüz yüze görüşmek isterim acaba yeriniz nerde yada müsait mi??

  1. Admin dedi ki:

   en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz

  2. Admin dedi ki:

   irtibat numaranızı bize yazarmısınız

 2. akan Gürpınar dedi ki:

  konu hakkında yatırım yapmak isityorum detaylı görüşmek isterim…

  1. Admin dedi ki:

   irtibat numaranızı yazarmısınız

 3. Sefer dedi ki:

  Daha detaylı bilgi istiyorum
  0544 404 77 36

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
İş Kanunu

İŞ KANUNU Merhaba arkadaşlar İş Kanunu adlı yeni bir konu üzerine sizlere yazı yazma fırsatı buldum özellikle iş hayatınızda karşınıza...

Kapat