Mutlu Bir İş Yeri

  • Genel
  • 18 Ekim 2017
  • 1.407 kez görüntülendi

 

Mutlu İş Yeri

Merhaba arkadaşlar mutlu bir iş yeri adlı yeni bir konu üzerine bir kaç öneri ve tavsiyeler vermek amacı ile tekrardan sizler leyim. Hepimizin hem okul hayatında hemde normal hayatta nasıl çalışacağımızın hayallerini kurmuşuzdur ama unutmamamız gereken bir şey mutlu bir iş yeri nasıl olmalıdır.

Hayaller

Yüksek okul okuyanlar genelde yöneticilik ile ilgili işlerde çalışmak ister ama gel gelelim gerçek hayatta bunların bazıları istediğimiz gibi olmamaktadır. Bazen bakarsınız çalıştığınız yer  çok güzel çalışanlar kafa dengi ama kazanç az emin olun uzun süreli çalışmak mümkün olmuyor yada kurumsal bir firmada satış yöneticisi olarak görev aldınız kazanç güzel çalışanlar kafa dengi ama verilen hedefler sizi strese sokmaktadır emin olun belli bir zamandan sonra mutsuz olmaya başlıyorsunuz. Birde bir gerçek var sizin beğenmediğiniz iş yerlerinde çalışmak için can atan bir sürü insan var!!!
Gelelim asıl konumuza bir iş yerinde her şey dört dörtlük olamaya bilir ama bazı faktörler oluşunca o iş yeri en mutlu iş yeri olabilir.

İş Yerinde Mutlu Olmak

Çalışmakta olduğunuz takım arkadaşları : Ofis için bir birinizin eksiklerini gidermek yada güler yüzlü arkadaşlarla çalışmak hatta içinden çıkamadığınız konularda size yardımcı olacak yeni fikirler verecek takım arkadaşları sizin verilen görevlerde kolaylıkla üstesinden çıkartır böylelikle rahat ve eğlenceli bir iş gibi gelebilir.

Maaş

İyi bir kazanç : Maalesef dünya düzeninde aylık kazanç çok önemli bir noktadadır. Kazanç sayesinde emin olun ki size olan bakış açıları bile farklılık kazanır oturduğunuz evden tutunda bindiğiniz arabaya yaptığınız tatilden tutunda çocuklarınızın okulu bu kazanca bağlıdır.

Çalışma saatleri : normalde 8 saat çalışmamız lazım ama maalesef iş gereği fazla mesailer olmazsa olmazlarımızdan ama kurumsal olmayan iş yerlerinde ise maalesef günde 12 saat çalışanlar azımsanmayacak kadar çok ve 8 saatten sonrası için fazla mesai veren firmalar neredeyse hiç yok.

Tatiller : Tatil demek sadece pazar günü tüm gün yatmak olarak algılanmaması lazım , hepimizin ortak düşüncesi haftada en az 2 gün izin kullanmak , ayrıca bayramlar , resmi tatiller ve yaz tatili gibi izinler biz çalışanları oldukça mutlu edeceğini düşünmekteyim bir gerçek ise bu kadar izin patronlarımızı çok mutlu edeceğini düşünmüyorum.

İş yeri sahipleri veya yöneticileri  : Çalışanlarıyla uyumlu bir yönetici veya patron insanları mutlu eder özellikle sizin vermiş olduğunuz önerileri dikkate alındığını gördüğünüzde veya vermiş olduğunuz çalışma sisteminin uygulandığını görmek gerçekten bizleri mutlu eder.

 

Öneriler

İşin aslı mutlu olabilmek tamamen kendi elimizde olduğunu unutmamak lazım , sabah iş yerine görev olarak değil tamamen sevdiğiniz için gelmek işin ilk atılacak adımıdır. Her sabah çalışma arkadaşlarınız ile kısa sohbetler sizlerin iş yerine daha sevinçli gelmenizi sağlar , önemli bir konu ise arkadaşlarınıza sık sık yardımlarda bulunmanız böylelikle yapılan işin daha kolay bitmesine yardımcı olmuş olursunuz. Üretmek güzeldir örnek vermek gerekirse inşaat firmasında çalışan biri için her gün yeni fikirler üretmek işin daha kaliteli ve güzel çıkmasını sağlar , mesela bina girişindeki objelerden tutunda mutfak dizaynına kadar olan fikirler önemlidir. Ben yapamam kelimesi gerçekten iş yerinde kişinin arkadaşları ile sorunlar yaşatabilecek bir cümledir ama yapamasanız da uğraşmak sizin adınıza uğraştı ama yapamadı en azından çalışkan kelimesini hep söyletir.

Düşüncelerinizi Bizlerle Paylaşın

Umarız burada sizlerle paylaştığım veriler iş bulmanız konusunda sizlere yardımcı olur, ayrıca unutmayın ki işe başvuru bu adımın en önemli unsurudur ki bu konuda da sizlere ” İş Bulmak Neden Bu Kadar Zor ?” başlıklı makalemizde son derece işinize yarayacak ipuçlarını da beğeni ve bilgilerinize sunduğumuzu hatırlatarak konu hakkında yorumlarınızı da hemen alt tarafta ki yorum bölümümüzden bizlere ulaştırmanızı temenni ediyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Önceki yazıyı okuyun:
İş Bulmak Neden Bu Kadar Zor ?

İş Bulmak İçin Nasıl İş Bulunur İş Bulma Yöntemleri İş Bulma İpuçları İş İlanları Mersin Mersinde İş İşkur Başvurusu - Öncelikle...

Kapat